Metody znakowania

 

 TAMPODRUK-popularna technika nadruku na małych artykułach, wykonanych np. z drewna, gumy, metalu, szkła,  plastiku itp. 

SITODRUK- doskonale nadaje się do jedno  i wielobarwnego nadruku na artykułach tekstylnych i innych twardych, zarówno płaskich, jak i okrągłych , takich jak plastik, metal, szkło, drewno. Metoda ta jest alternatywną dla tampodruku i pozwala na wykonywanie nadruków o większej powierzchni, ograniczonej jedynie wielkością sita. 

GRAWEROWANIE- trwała, precyzyjna i efektowna technika znakowania artykułów reklamowych. Stosowana na metalu, drewnie, skórze, jak i na metalach lakierowanych, szkle itp. Kolor grawera uzależniony jest od rodzaju materiału, z jakiego wykonany jest znakowany przedmiot. 

TERMOTRANSFER- technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiałach wcześniej przygotowanej folii wyciętej w pożądany kształt. Zastosowanie techniki termotransfera zapewnia doskonałą jakość nadruku. Za jej pomocą można znakować na różnych rodzajach podłoży. 

TŁOCZENIE- efektowna metoda znakowania, stosowana najczęściej na artykułach reklamowych wykonanych ze skóry, wyrobów skóropodobnych, PU, tektury czy papieru. Polega na trwałym odkształceniu materiału przez odpowiednie wtłoczenie matrycy w znakowaną powierzchnię. 

NADRUK UV- technologia służąca do wykonywania nadruków w pełnym kolorze na różnych podłożach, w wysokiej rozdzielczości 1440×1200 dpi., farbami utwardzającymi promieniami UV (CMYK+biały), zapewniającymi intensywne kolory, doskonałe krycie oraz przyczepność do podłoża. 

SUBLIMACJA- technologia znakowania stosowana głównie przy nadrukach na tekstyliach. Dany logotyp należy najpierw wydrukować na specjalnym nośniku przy użyciu odpowiednich tuszy sublimacyjnych, a następnie przenieść na powierzchnię przedmiotu za pomocą specjalnej prasy. Naniesione w ten sposób logo jest trwałe i odporne na pranie oraz czynniki chemiczne. Metodą sublimacji znakujemy na jasnych powierzchniach.

DOMING- trwała i efektowna technologia znakowania reklamowego. Na kolorowy wydruk cyfrowy nakłada się warstwę przeźroczystej żywicy. Dzięki temu, uzyskuje się głębsze i bardziej wyraziste kolory. Dodatkowo żywica chroni nadruk przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i promieniami UV., zwiększając trwałość produktu. 

HOT STAMPING- tłoczenie gorącą matrycą z użyciem kolorowej folii. 

HAFT KOMPUTEROWY- zapewnia doskonałą jakość i trwałość. Idealna metoda dla materiałów o nieco grubszej strukturze, typu tekstylia czy koce.